Buradasınız

BASIN BÜLTENİ (Yapılandırma Taksit Ödemeleri)

BASIN BÜLTENİ (Yapılandırma Taksit Ödemeleri)

Bilindiği üzere 7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödeme dönemi devam etmektedir.

Mükelleflerimizin 7020 Sayılı Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmaya devam edebilmeleri için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi ve bu kapsamda yapılandırılan borçların 2.taksit ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir.

Ayrıca 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının Mayıs ayından Eylül ayına ertelenen 4. taksitinin ödemelerini en geç 2 Ekim 2017 Pazartesi akşamına kadar yapılması gerekmektedir. Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ yaptığı açıklamada; Mükelleflerimizin taksit ödemelerinin Ataevler, İhsaniye, Setbaşı Ek Hizmet Binalarında bulunan Tahsilat Şubelerinden, İlçe Vergi Daireleri veznelerinden yapılabileceği gibi ayrıca www.gib.gov.tr internet sayfasından, GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android) ve anlaşmalı bankalardan da yapabileceklerini ve muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinin son güne bırakılmamasını temenni etti.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı