Buradasınız

Gelir Uzman Yardımcılarına Başarı Belgesi Töreni Düzenlendi

Gelir Uzman Yardımcılarına Başarı Belgesi Töreni Düzenlendi

05.10.2018 tarihinde İhsaniye Hizmet Binası’nda saat 16:00’da, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Gelir Uzman Yardımcıları için tören düzenlendi.

Gelir Uzman Yardımcılarının eğitimlerine ve mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlıklarına katkı sağlamak amacıyla tüm Gelir Uzman Yardımcılarını kapsayan, ”Vergi Daireleri İş ve İşlemleri Uygulama Eğitimi” süreci sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olanlara “Başarı Belgesi” verildi.

Bursa Maliyeciler Derneğinin (BUMDER) katkıları ile düzenlenen törene; Başkanlığımız yöneticileri, Gelir Uzman Yardımcıları ile birlikte dernek kurulları başkanları, üyeleri, dernek topluluk koordinatörleri ve Akademi çalışma grubu liderleri katıldı.

Başkanlığımız ve BUMDER tarafından birlikte gerçekleştirilen etkinlikler hakkında hazırlanan kısa film gösteriminin ardından, BUMDER Topluluk Koordinatörleri planladıkları organizasyonlar hakkında katılımcılara bilgi verdiler. BUMDER AKADEMİ Başkanı Sayın Rafet GÜCCAN ise yaptığı konuşmada ”İçinde bulunduğumuz bilgi ve ileri teknoloji çağının vazgeçilmez unsuru bilgi ve bilgili insan gücüdür. Kurduğumuz BUMDER AKADEMİ ile personelimizin mesleki gelişimine katkı sağlayarak onların akademik çalışmalardan azami fayda sağlamasını hedefliyoruz. Uygulamada edinilen bilgi ve tecrübeleri paylaşılabilir hale getirip bu önemli birikimi tüm personele yayarak kurumsal kapasitemizi sürekli artırmak istiyoruz. Bu kapsamda ilk olarak çalışanlara 500’ün üzerinde mevzuat kaynağı hediye edilmiştir” dedi.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı ve BUMDER Danışma Kurulu Başkanı Sayın Nuri KARAKAŞ ”Türkiye ekonomisinin en önemli üslerinden biri olan Bursa’da görev yapıyoruz, kadromuz son yıllarda yapılan alımlar ile oldukça gençleşti, yaklaşık 600 civarında meslekte yeni olan personelimizden Gelir Uzman Yardımcılarının en iyi şekilde yetiştirilmesinde görev ve sorumluluğumuz bulunmaktadır. Bu bağlamda personelin vergi dairesinde hangi işlemlerin yapıldığını bir bütün olarak tanımalarını sağlayacak, tamamıyla özgün ve pratik bir çalışma olarak Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde hazırlanıp eğitim programı haline getirilen ”Vergi Daireleri İş ve İşlemleri Uygulama Eğitimi” ni tamamlamış bulunuyoruz. Eğitimin planlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen Gelir ve Kurumlar Vergileri Müdür Vekili Halil ŞENVER ve diğer çalışma arkadaşlarını kutlar, eğitim sonunda başarılı olan personeli tebrik ederim. Tüm çalışanlarımızdan isteğim; önce disiplin, büyüklerimize saygı, çok çalışmak gayretli olmak ve paylaşmaktır.” dedi.

Sayın Nuri KARAKAŞ konuşmasının devamında BUMDER hakkında; ”Bursa Maliyeciler Derneği bugün itibariyle kurumsallaşmıştır. BUMDER’ in iki temel fonksiyonu vardır. Birincisi BUMDER AKADEMİ olup Akademi ile ileri düzey vergi eğitimi kapsamında akademik çalışmalar yapılacak platform oluşturulmuştur. Hamburger kültürüyle yetişenlerden öğrenilecek bir şey yoktur. Kendi özverimiz çok değerlidir. Vatanımızın çalışan insanlarımızın omuzlarında yükseleceğini unutmayalım. Bu kapsamda BUMDER AKADEMİ‘yi önemsiyoruz. İkincisi BUMDER bünyesinde oluşturduğumuz topluluklar ile kendi aramızdaki sevgi ve dayanışmayı artırmaktır. Personelimizin beklentileri doğrultusunda, sizleri bir nebze de olsa yoğun iş temposu dışına çıkararak, sosyal ve kültürel etkinlikler ile kuruma aidiyet duygunuzu pekiştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Törende ayrıca Gelir Uzman Yardımcıları, Aygül AYDIN, Emre GÖKSU ve Hanife ÖZBEK’in söz alarak yaptıkları konuşmada; Bursa Vergi Dairesi Başkanlığının Gelir Uzman Yardımcılarının yetişmesi için yaptıklarının memnuniyet verici olduğunu, Türkiye’de bir ilk olan, Vergi Dairesi Başkanı tarafından her çalışan için ayrı ayrı özel notların olduğu mevzuat kitaplarının dernek imkanları ile edinilerek çalışanlara hediye edilmesinin çok önemli olduğu belirtildi. Kendilerine yapılan bu yatırımların karşılığının vatandaşa daha kaliteli hizmet olarak yansıyacağı vurgulandı. Yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerin çalışanlar tarafından memnuniyet ile karşılandığı vurgulanarak, Sayın KARAKAŞ’a yapılanlar için teşekkür ettiler.

Tören, Gelir Uzman Yardımcılarının Sayın KARAKAŞ’a çiçek takdim etmelerinden sonra pasta kesimi ve kokteyl ile tamamlandı.