Buradasınız

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda Vergi Semineri Düzenlendi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda Vergi Semineri Düzenlendi

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda Vergi Semineri Düzenlendi

Bursa İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin düzenlemiş olduğu “Vergi Mevzuatındaki Son Değişiklikler ve Yeni Uygulamalar” konulu konferans kapsamında, İTSO meclis salonunda 30.01.2018 tarihinde düzenlenen toplantıya konuk olan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ ve beraberindeki yönetici ve personel tarafından, vergi mevzuatında yapılan son değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak, yeni uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

İTSO Başkanı Metin Anıl, başkan yardımcıları ve üyelerin yanı sıra İnegöl Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Meslek mensupları ile çok sayıda iş adamı katıldı. Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tanıtım videolarının izlenmesiyle başlayan toplantıda, KARAKAŞ ve ANIL toplantının amacı ve içeriği hakkında konuşma yaptılar.

Metin ANIL, İTSO olarak üyelerine faydalı olması amacıyla 2018 yılının ilk toplantısına Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ’ ın davet edilerek vergi mevzuatında yapılan son değişikler ve uygulamaların diğer ilçelerden farklı bir yapıya sahip olan ve hızla büyüyen İnegöl için kazanım olduğu, merak edilen konuların konuşulmasını oda üyeleri için büyük faydası yanında iş dünyasını yakından ilgilendiren vergi uygulamalarında hızlı değişimlerin yaşandığı bu dönemde Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı ve İnegöl Vergi Dairesi Müdürü ve çalışanlar tarafından her zaman desteklendiğini söyledi.

Nuri KARAKAŞ, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığının 2017 yılı performans gerçekleşmeleri hakkında bilgi vererek Bursa ekonomisinin önemine ve büyüklüğüne, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ve Üyelerinin, İş adamlarının ilimize sürekli artı değer kattığını, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı olarak 2015 Nisan ayından itibaren uygulanmaya çalışılan iki önemli konu olduğunu; güler yüzlü çalışarak vatandaşa karşı samimi olma yanında İnegöl’e yeni atanan otuz personel ile bir tane daha vergi dairesi kazandırmanın personelimizi İnegöl ilçemizi önemsediğimiz amacı hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışma olduğu göstergesidir. Ayrıca vergi dairesinde gerçekleşen tahsilat oranları ve KDV iadeleri ile ilgili bilgilere değinerek anlattı. Hem katılımcılara hem de beraberindeki personele seslendiğini vurgulayan KARAKAŞ, vergisel işlemlerde karşılaşılan aksaklıkların çözümü noktasında her kademede görev yapan personelin kapısının tüm mükelleflere eşit bir şekilde açık olduğunu ifade etti.

Bursa’da hizmet kalitesinin artırılması için sürekli gelişim içinde olduklarını, Bursa ile aynı ölçekte olan iller karşılaştırıldığında Bursa’da vergisel işlemlerle ilgili istatistiki verilerin ve hizmet seviyesinin memnun edici düzeyde, özellikle tahsilat oranı ile ortalama KDV iadesi tamamlanma süresinde benzer illerin önünde olduğunu ancak daha iyisinin hedeflendiğini söyledi.

Keyifli bir atmosferde geçen toplantıda yapılan sunumun ardından katılımcılardan gelen soruların Grup Müdürü Nazmi SARAÇOĞLU, Grup Müdür Vekili Selim AKTAŞ, Gelir ve Kurumlar Vergiler Müdür Vekili Halil ŞENVER ve KDV-ÖTV ve Diğer Vergiler Anlaşmalar Uygulamalar Müdür Vekili Rafet GÜCCAN tarafından cevaplandığı söyleşi meclis salonunda düzenlenen kokteyl ile devam etti.