Buradasınız

‘İnşaat İşlerinde İndirimli Orana Tabi KDV İadesi Uygulaması’ Semineri Düzenlendi

‘İnşaat İşlerinde İndirimli Orana Tabi KDV İadesi Uygulaması’ Semineri Düzenlendi

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, 26 Ağustos 2019 tarihinde İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD)’da ‘İnşaat İşlerinde İndirimli Orana Tabi KDV İadesi Uygulaması’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. İMSİAD merkezindeki seminere; Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ, İMSİAD Başkanı Mustafa ANDIÇ, Grup Müdür V. Mustafa ÖZDEMİRCİ, Vergi Dairesi Müdürleri Murat DİKKULAK, Halil ŞENVER, Burcu ERYILMAZ ve sektör temsilcileri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında Vergi Dairesi Başkanımız Nuri KARAKAŞ; toplantının faydalı olması temennisini ileterek bu seminer ile KDV İade sürecinden, karşılaşılan sorunlardan, Türkiye içerisinde Bursa’nın durumu ile Başkanlığımız uygulamalarından bahsedeceklerini ve sektör temsilcilerinin teklif, talep ve sorularını da dinleyerek çözüm yolları sunmaya çalışacaklarını belirtti. İMSİAD Başkanı Mustafa ANDIÇ konuşmasında, seminerin gerçekleşmesinde katkıları bulunan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ’a teşekkür etti.

KDV-ÖTV Müdür Yardımcısı Serhat IŞIK tarafından yaklaşık 2 saat süreli gerçekleştirilen seminerde ‘İnşaat İşlerinde İndirimli Orana Tabi KDV İadesi Uygulaması’ konusu ile sektör temsilcilerinin uygulamalarda yaşadıkları problemler ve bu problemlere ilişkin soruları, çözüm önerileri değerlendirildi.

Sunum dosyasına ulaşmak için tıklayınız.