Buradasınız

TÜMSİAD’da Vergi Toplantısı Düzenlendi

TÜMSİAD’da Vergi Toplantısı Düzenlendi

TÜMSİAD’da Vergi Toplantısı Düzenlendi

TÜMSİAD Bursa Şubesi’nin düzenlediği Geleneksel Çırağan Söyleşileri kapsamında, TÜMSİAD Çırağan Sosyal Tesislerinde 25.01.2018 tarihinde yapılan toplantıya konuk olan Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ ve beraberindeki personel tarafından, vergi mevzuatında yapılan son değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak, yeni uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Osman ASLAN, başkan yardımcıları ve üyelerin katıldığı, TÜMSİAD ile Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı tanıtım videolarının izlenmesiyle başlayan toplantıda, KARAKAŞ ve ASLAN toplantının amacı ve içeriği hakkında konuşma yaptılar.

ASLAN, TÜMSİAD Bursa Şubesi olarak üyelerine faydalı olması amacıyla bugüne kadar 20’nin üzerinde bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini belirterek, iş dünyasını yakından ilgilendiren vergi uygulamalarında hızlı değişimlerin yaşandığı bu dönemde 2018 yılının ilk toplantısına Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri KARAKAŞ’ın davet edilerek vergide merak edilen konuların konuşulmasını amaçladıklarını söyledi.

Nuri KARAKAŞ, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığının 2017 yılı performans gerçekleşmeleri hakkında bilgi vererek Bursa ekonomisinin önemini ve büyüklüğünü, gerçekleşen tahsilat oranları ve KDV iade bilgilerine değinerek anlattı. Hem katılımcılara hem de beraberindeki personele seslendiğini vurgulayan KARAKAŞ, vergisel işlemlerde karşılaşılan aksaklıkların çözümü noktasında her kademede görev yapan personelin kapısının tüm mükelleflere eşit bir şekilde açık olduğunu ifade etti.

Bursa’da hizmet kalitesinin artırılması için sürekli gelişim içinde olduklarını, Bursa ile aynı ölçekte olan iller karşılaştırıldığında Bursa’da vergisel işlemlerle ilgili istatistiki verilerin ve hizmet seviyesinin memnun edici düzeyde, özellikle tahsilat oranı ile ortalama KDV iadesi tamamlanma süresinde benzer illerin önünde olduğunu ancak daha iyisinin hedeflendiğini söyledi.

Keyifli bir atmosferde geçen toplantıda yapılan sunumun ardından katılımcılardan gelen soruların da cevaplandığı söyleşi, Nuri KARAKAŞ’ a plaket takdimi ve düzenlenen kokteyl ile devam etti.

Sunum için tıklayınız.